آغاز صدور ویزای توریستی دوبی برای ایرانی ها از 25فوریه2021 (به روز رسانی 7اسفند99)

28 سپتامبر 2020

آغاز صدور ویزای توریستی دوبی برای ایرانی ها از 25فوریه2021 (به روز رسانی 7 اسفند)

✔هواپیمایی امارات

از تاریخ 31 ژانویه 2021 ضروری است مسافران هواپیمایی امارات به مقصد دوبی نتیجه تست منفی PCR گرفته شده حداکثر تا 72 ساعت قبل از پرواز ارائه دهند.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مسافران ترانزیت در دبی به مقاصد دیگر می‌توانید به وب‌سایت هواپیمایی امارات مراجعه کرده و از آخرین تغییرات قوانین سفر در شرایط اپیدمی کرونا مطلع شوید.

مسافران دارای ویزای توریستی که با هواپیمایی امارات به مقصد/از مبدا دبی سفر می‌کنند با مراجعه به این لینک می توانند از مدارک مورد نیاز، قبل از شروع سفر و در زمان CHECK-IN همچنین قوانین و ضوابط در طول پرواز و در زمان رسیدن به مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایند که یکی از این مدارک الزامی بیمه امارات با پوشش کرونا بملغ 80درهم است که مسافر باید برای ورود به دوبی همراه داشته باشد.
 

طبق آخرین بخشنامه جهت ورود مسافران به آمریکا و کانادا با ایرلاین امارات، مسافرین با ویزاهای بجز توریست اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و …  احتیاج به ارسال مدارک برای ایرلاین نمی‌باشد. تنها مسافر بابت کانادا باید وارد این سایت و بابت مسیر آمریکا وارد این سایت شده و مدارک مورد نیاز را در این سایت‌ها چک نموده و همراه داشته باشند.

همچنین دارندگان اقامت کشور امارات متحده عربی که قصد سفر از مبدا کشورهای پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا، افغانستان، فیلیپین و ایران به مقصد دوبی را دارند می‌بایست جهت تایید نهایی علاوه بر ثبت نام در GDRFA از طریق لینک زیر نیز اقدام به دریافت OK TO BOARD نمایند:
ثبت نام در GDRFA
تایید OK TO BOARD

مسافرین محترمی که با داشتن ویزای توریستی در مسیر دبی اقدام به سفر می نمایند توجه کنند که در صورت عدم اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه (علی رغم همراه داشتن مدارک توسط مسافر) دفتر خدمات مسافرتی آروکو هیچ گونه مسئولیتی ندارد و عواقب ناشی از آن سمت مسافر محترم می‌باشد.

خداحافظی ایرانی ها با دبی

امارات از 18نوامبر (28 آبان) صدور ویزای جدید برای شهروندان 13 کشور از جمله ایران و سوریه و سومالی و عراق و لبنان و پاکستان و تونس و الجزایر و کنیا و یمن و ترکیه را متوقف کرده است.

از این پس تنها خریداران ملک در امارات اقامت این کشور را دریافت می کنند. همچنین بستگان درجه یک خانواده های مقیم نیز می توانند برای دریافت ویزای توریستی امارات اقدام کنند.

برقراری مجدد پروازهای توریستی تهران-دبی-تهران و شیراز-شارجه-شیراز از مهرماه

امارات صدور ویزای توریستی برای همه کشورها را آغاز کرد. اداره فدرال هویت و شهروندی امارات متحده عربی اعلام کرد این کشور صدور انواع ویزا به جز ویزای کار را از سوم مهرماه 1399 از سر گرفته است. جواب ویزا در بازه زمانی 10تا15 روز کاری آماده میشود و فعلا صدور ویزای فوری امکانپذیر تیست.

امکان خرید بلیط رفت و برگشت از مبدا تهران به مقصد دبی با پرواز امارات و  از مبدا شیراز به مقصد شارجه با پرواز ایرعربیا وجود دارد.

داشن بیمه نامه مسافرتی برای ورود به کشور امارات الزامیست.

شایان ذکر است کلیه مسافران بالای 2سال در پروازهای ورودی به امارات، می‌بایست در محدوده‌ی 96 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در آژمایشگاههای مورد تایید نموده و نتیجه منفی آزمایش را به زیان انگلیسی همراه داشته باشند و آن را هنگام ورود به فرودگاه دبی یا شارجه به ماموران بهداشت کشور  امارات ارائه کنند. همچتین پر کردن فرم تعهد و برگه سلامت در فرودگاه دبی و شارجه الزامیست.

لازم به ذکر است هنگام ورود یه فرودگاه دبی یا شارجه محددا تست pcr از مسافر گرفته میشود و مسافر تا زمانیکه نتیحه تست مشخص شود در هتل نزدیک فرودگاه قرنطینه میشود و پس از آن درصورت منفی بودن نتیجه تست میتواند به هتل دلخواه خود برود.

ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند.

استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

نظرات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم