نحوه دریافت ok to board ایرلاین قطری(به روز رسانی 18فروردین1400)

8 مارس 2021

✔ هواپیمایی قطر

بخشنامه هواپیمایی قطری برای مسافرین خروجی از ایران

علاوه بر نیاز آزمایش پزشکی RT-PCR ، به دلیل به‌روزرسانی مداوم، از همه مسافران درخواست می‌شود تا کلیه مقررات ورودی منتشر شده توسط دولت کشور مقصد را قبل از سفراز طریق لینک سایت قطر ایرویز بررسی و رعایت فرمایند .
مسافران شرکت هواپیمایی قطر که از مبدا ایران قصد سفر دارند، بایستی نسبت به انجام تست آرتی – پی سی آر کووید-19 در بازه زمانی 72 ساعت قبل از پرواز اقدام کنند. آزمایش بینی/گلو میبایست در یکی از آزمایشگاه‌های تایید شده سایت وزارت بهداشت ایران انجام پذیرد. نتیجه منفی آزمایش در زمان پذیرش در فرودگاه باید ارائه شود .
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین ایرلاینها و کشورهای مقصد به سایت هواپیمایی قطر و سایت iatatravelcentre.com مراجعه کنید.

لطفا آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت را بررسی کنید. 
موارد زیر مستثنی هستند :
لازم به ذکر است این معافیت ها فقط در مورد الزامات قطر ایرویز اعمال می شود ، با توجه به این که مقررات کشور مقصد متفاوت است خواهشمند است مقررات ورودی را قبل از سفر بررسی و رعایت فرمایید .
الف)کورکان زیر 12 سال در صورتی که همراه یکی از اقوام خود که نتیجه آزمایش منفی دارد سفرکنند مستثنی هستند .
ب)همچنین نوزادها از انجام این آزمایش مستثنی هستند.
کودکان زیر 12 سالی که بدون همراه سفر می‌کنند مستثنی نیستند و باید از یک مراکز پزشکی مورد تایید گواهی همراه داشته باشند .

مسافرینی که شروع مسافرتشان از شیراز است باید علاوه بر تست PCR  گواهی سلامت از مراکز زیر را در بازه زمانی دو روز قبل از پرواز دریافت نمایند. 

مراکز صدور گواهی سلامت شیراز:

  1. مرکز جامع حسین بن علی (بلوار فردوسی)
  2. مرکز قمربنی هاشم (بلوار صنایع)
  3. مرکز زینب کبری ( خیابان سیاحتگر)
  4. مرکز امام رضا (بلوار مطهری جنوبی)

جهت گرفتن تاییدیه پرواز( OK TO BOARD) هواپیمایی قطری، مسافران می‌بایست 72 ساعت قبل از پرواز درخواست خود را همراه با مدارک سفر شامل بلیط، شماره رفرنس رزرو، پاسپورت، ویزا به صورت یک فایل PDF و در سایز حداکثر 2 مگابایت به آدرس ایمیل arokoagency@gmail.com ارسال کنند و حتما با کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید. توجه داشته باشید فایل‌های با سایز بزرگتر تایید نخواهند شد.

ارسال این مدارک برای دارندگان پاسپورت و کارت اقامت کشور مقصد الزامی نیست.

مسافرین محترم هواپیمایی قطر در صورتی که یک بخش پروازی آنها با هواپیمایی ایرکانادا انجام میشود جهت دریافت تاییدیه پرواز ( OK TO BOARD ) میبایست 5 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است، جهت تایید پرواز در مسیر کانادا، مدارک می‌بایست یک هفته قبل از پرواز ارسال شود. 

ضرورت تکمیل فرم‌های آنلاین و دریافت کد رفرنس برای مسیرهای کانادا و بریتانیا

با توجه به اینکه تکمیل فرم آنلاین از طریق وب‌سایت و یا اپلیکیشن ArriveCAN و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر کانادا و تکمیل فرم Online Locator Form و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر بریتانیا (UK) الزامی است، به استحضار می‌رساند ارائه کد رفرنس مربوطه در زمان Check-in برای مسافرین مسیرهای مذکور الزامی بوده و بدیهی است که بدون ارائه کد رفرنس مذکور از پذیرش مسافرین ممانعت به عمل خواهد آمد.

مسافرین باید فرم های پر شده زیر را در فرودگاه همراه داشته باشند:

فرم رضایت

فرم سلامت

فرم خوداظهاری

فرم لوکیتور و دریافت کد رفرنس

نظرات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم