ویزا انگلیس

 انواع ویزای انگلیس

ویزای انگلیس بسته به هدف از سفر به بریتانیا انواع مختلفی دارد :

 • ویزای کار انگلیس یا UK work visas
 • ویزای تحصیلی انگلیس یا UK Study Visas
 • ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visas
 • ویزای توریستی انگلیس UK  visitor visas

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

لازم به ذکر است دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آروکو فقط در زمینه برگزاری تور تفریحی انگلیس و  خدمات ویزای توریستی انگلیس فعالیت میکند و سایر انواع ویزاهای انگلیس در حیطه کاری ما نیست.

ویزای کار انگلیس

اخذ ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. اخذ این ویزا اما شبیه به گذر از هفت‌خان رستم است و دشواری‌های بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت. ویزای کار خود به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود:

ویزای Tier 1 یا نخبگان خارجی

ویزای Tier 1 انگلیس که نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود، خود با چهار دسته کارآفرین (Entrepreneur)، فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)، سرمایه‌گذار (Investor) و استعدادهای نخبه (Exceptional Talent) تقسیم بندی شده‌ است.

ویزای Tier 2 یا نیروی متخصص خارجی

ویزای Tier 2 انگلیس که به نوعی محبوب‌ترن نوع ویزای کاری انگلیس نیز محسوب می‌شود نوعی ویزای بلند مدت و دائمی این کشور است که ویژه مهارت‌های خاص طراحی شده‌است. این ویزا نیز خود به چهار دسته ویزای کار عمومی (General)، ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer)، ویزای ورزشکاری(Sportsperson) و ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion) تقسیم بندی شده است.

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسم از انواع ۳ گانه ویزای کار انگلیس است. ویزای Tier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و…  محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی (point based visas) ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط شدن دارا باشند:

 • پیشنهاد شغلی یا (Job Offer):بالاترین امتیاز را در سیستم (point based visas) خواهد داشت و به تنهایی تا۳۰ امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS):دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم (point based visas) است. افراد بانمره IELTS بالا تا ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.
 • درآمد:میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیسنباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا ۲۰ امتیاز) به متقاضی تخصیص داد خواهد شد.
 • تمکن مالی:فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰ روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

البته در مواردی که کارفرمای انگلیسی تمامی هزینه‌های متقاضی را تقبل کرده باشد و این موضوع صراحتا در دعوتنامه  به شرط آنکه صراحتا در دعوتنامه شغلی ذکر شده باشد، نیازی به ارائه حساب بانکی نیست.

ویزای تحصیلی انگلیس

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یا همان ویزای Tier 4 یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به انگلیس محسوب می‌شود. ویزای تحصیلی انگلیس را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

 • ویزای عمومی تحصیلی (Tier 4 General study visa)
 • ویزای کودکان (Tier 4 child study visa)
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی (Tier 4 short term study visa)

ویزای عمومی تحصیلی انگلیس (Tier 4 General study visa) که به آن ویزای دانشجویی نیز گفته می‌شود برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) و متقاضیان بالای ۱۶ سال صادر خواهد شد و تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع ویزای تحصیلی قادر خواهند بود از ۱ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی وارد انگلیس شوند.

ویزای کودکان (Tier 4 child study visa) که به ویزای دانش آموزی انگلیس نیز شهرت دارد، ویژه تحصیل تا پیش از مقطع کارشناسی خواهد بود و برای متقاضیان واجد شرایط ۴ تا ۱۶ ساله صادر خواهد شد. از مزایای این ویزا امکان صدور ویزای همراه برای خانواده کودک است.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس (Tier 4 short term study visa) برای دوره‌های آموزشی تا ۶ ماه (آموزش زبان) صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند از ۱ هفته پیش از آغاز دوره وارد خاک انگلیس شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس موارد متعددی را شامل می‌شوند اما بی‌تردید مهمترین آنها اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس و یا دانشگاه‌های تحت پوشش ویزای Tier 4 خواهد بود. صدور ویزای تحصیلی انگلیس تابع سیستم امتیازبندی ویزا موسوم به point based visas است و هر داوطلب می‌بایست دست کم ۴۰ امتیاز کسب نماید.دو نکته جالب در خصوص این سیستم امتیاز بندی وجود دارد. نخست اینکه بر خلاف تمامی انواع دیگر ویزای انگلیس که در نهایت نظر آفیسر پرونده سرنوشت آنها را مشخص خواهد کرد، در ویزای تحصیلی انگلیس، نمره کسب شده در این سیستم امتیازبندی بر نظر آفیسر مقدم است. نکته مهم دیگر اینکه از ۴۰ امتیاز لازم، ۳۰ امتیاز به پذیرش تحصیلی و نامه ارسالی از دانشگاه یا مدرسه در انگلیس مربوط می‌شود و در واقع با یک ادمیشن معتبر و همچنین تمکن مالی مناسب و البته اقدامات اجرایی مناسب و دقیق به راحتی می‌توان به صدور ویزای تحصیلی انگلیس امیدوار بود. بخاطر داشته باشید که پس از ارسال نامه پذیرش تحصیلی از سوی مدرسه ویا دانشگاه، تنها ۶ ماه فرصت دارید برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایید و در صورت سپرس شدن این زمان، ادمیشن موجود دیگر اعتبار نخواهد داشت. در مجموع می‌توان گفت ۳ عامل مهمترین شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس محسوب می‌شوند:

 1. نامه پذیرش تحصیلی غیر مشروط و معتبر
 2. تمکن مالی مناسب
 3. سطح مطلوب زبان انگلیس برای تحصیل در رشته مدنظر

مراحل اخذ ویزای دانشجویی انگلیس

برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باید بصورت آنلاین اقدام کرد.هر متقاضی با ورود به صفحه ثبت نام ابتدا نوع ویزای تحصیلی انگلیس خود را انتخاب کرده و سپس کشوری که از آن برای ویزا اقدام می‌کند را مشخص خواهد کرد. در مرحله بعد از متقاضی پرسیده می‌شود آیا قادر خواهد بود برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر کنسولگری انگلیس در امارات، ترکیه و یا ایران مراجعه نماید یا خیر. در مرحله بعدی کاربر با وارد کردن آدرس ایمیل و تعیین یک گذرواژه اختصاصی در واقع یک حساب کاربری خاص برای خود تعریف می‌کند. در ادامه در هر مرحله کاربر با وارد کردن اطلاعات فردی خود و همچنین کد پذیرش تحصیلی مرحله به مرحله فرم آنلاین ویزای تحصیلی انگلیس را تکمیل خواهد کرد و در نهایت با پرداخت هزینه مورد نظر به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت می‌نماید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس هر متقاضی می‌بایست مدارک مورد نیاز را بصورت کامل و دقیق تهیه و ترجمه رسمی نماید. هر یک از این مدارک به شرحی که در بالا به آن اشاره شد، در جای خود بارگذاری خواهند شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از:

 1. کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس
 2. پاسپورت جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی
 3. دو قطعه عکس تمام رخ در سایز ۵/۴ * ۵/۳
 4. پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته
 5. نامه تمکن مالی از بانک
 6. ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
 7. واچر هتل مهم اقامت در انگلیس در صورت نداشتن دعوتنامه
 8. اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند.

باید توجه داشت در صورتی که برای بیش از یک نفر درخواست ویزای تحصیلی می‌دهید، برای هر کدام از آنها باید فرم اختصاصی پر شود و برای همراهان نیز باید فرم مخصوص فامیلی تکمیل شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس بسته به کشوری که از آن برای ویزا اقدام می‌کنید متفاوت خواهد بود. عامل دیگری که در کاهش زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی تاثیر خواهد داشت، دسته بندی مناسب مدارک و پر کردن دقیق فرم مربوط به درخواست ویزا است.

بنابر اعلام سایت رسمی خدمات دیجیتال دولت بریتانیا میتوانید تا ۳ ماه پیش از تاریخ سفر به بریتانیا برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کرد. بطور تقریبی مدت زمان لازم برای بررسی مدارک توسط سفارت و صدور ویزای تحصیلی انگلیس ۳ هفته تا ۱ ماه خواهد بود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس

اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس بسته به رشته و یا مقطع تحصیلی در این کشور متفاوت است و تا پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. همانطور که پیشتر اشاره کردیم برای دوره‌های کوتاه مدت آموزشی به متقاضی اجازه داده می‌شود یک هفته پیش از آغاز دوره وارد انگلیس شود و این مدت برای ویزای دانشجویی جنرال یک ماه است. از سوی دیگر پس از پایان دوره تحصیل به فارغ التحصیلان خارجی مهلتی قانونی برای یافتن شغل مناسب در انگلیس داده می‌شود. در صورتی که متقاضی بتواند در این مهلت قانونی کار تمام وقت مناسب بیاید، ویزای تحصیلی وی به ویزای کار تغییر کرده و پس از آن می‌تواند برای اخذ اقامت کشور انگلیس اقدام نمیاد.

ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور‌های پیشرفته دنیا، در کنار تجربه زندگی متفاوت در محیطی با تنوع فرهنگی بالا و کسب مدارک ارزشمند تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان، دریافت اجازه کار هم‌زمان با تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم آن کشور است.

 

همچنین در کشور انگلستان علاوه‌بر اجازه کار در حین تحصیل، در پایان تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس، به‌مدت ۲ سال و در پایان مقطع دکتری، به‌مدت ۳ سال فرصت دارید تا جذب بازار کار شوید و مقدمات اقامت خود را در این کشور رقم بزنید.

ویزای کار بعد از تحصیل

پس از اتمام تحصیل این امکان فراهم است تا دانشجویان بتوانند در این کشور مشغول به فعالیت شوند که برای مقاطع مختلف مدت این ویزا به شرح ذیل است:

الف) ٢ سال بعد از اتمام دوره‌­ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد

ب) ٣ سال بعد از اتمام دوره­‌ی دکتری

بنابراین، با داشتن ۵ سال سابقه کار تمام وقت، می‌­توانید اقامت موقت انگلستان را دریافت کنید و یک سال بعد، تابعیت دائم این کشور را نیز از آن خود نمایید.

 

کار همزمان تحصیل در انگلیس

شرایط کار در حین تحصیل

دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر می­‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند که درآمد حاصل از آن می‌­تواند بخشی از هزینه‌های زندگی ماهیانه را تامین کند. همچنین در تعطیلات دانشگاهی (تابستان، تعطیلات بین ترم و سال نو میلادی) ساعت کار هفتگی تا ۴۰ ساعت در هفته قابل افزایش است.

ویزای دکتری

طولانی‌­ترین دوره­‌ی تحصیلی مقطع دکتری بوده که مدت زمان این دوره حداقل ٣ و حداکثر ٨ سال است. ویزای دکتری معمولا ۵ سال اعتبار دارد که قابل تمدید تا سقف ٨ سال است. تمدید ویزای دکتری نیاز به اجازه‌­ی استاد راهنما دارد و پس از أخذ این اجازه شما می­‌توانید اقدام به تمدید ویزا کنید.

دوره‌ی دکتری در انگلستان صرفا تحقیق و نوشتن پایان‌نامه است و شامل هیچ کلاس درسی نیست. این به شما اجازه می‌­دهد تا در کنار تحصیل­، تا سقف حداکثر زمان کار هفتگی مشغول به کار باشید.

مشاوره ویزای تحصیلی انگلیس

ترم‌های تحصیلی در انگلستان

شروع ترم‌های تحصیلی برای مقاطع مختلف به شرح ذیل است:

۱) ترم پاییز از سپتامبر تا دسامبر

۲) ترم بهار از ژانویه تا مارس

۳) ترم تابستان آوریل تا ژوئن

اما به‌خاطر داشته باشید که ترم اصلی شروع سال تحصیلی از ترم پاییز است، البته برای مقطع تحصیلی دکتری می‌­توان در طول سال برای فرایند پذیرش اقدام نمود. همچنین درنظر داشته باشید درصورت تکمیل تمام مدارک مورد نیاز ازجمله مدارک تحصیلی و مدرک زبان مربوطه، برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی هر ترم، باید حداقل 3 تا 6 ماه زمان پیش بینی نمایید.

تحصیل در انگلستان

مقاطع تحصیلی در انگلستان

۱) Primary & Secondary School

۲) GCSE

۳) A-Level

۴) Undergraduate Degree

۵) Postgraduate Degree

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

در کشور انگلستان، امکان تحصیل از سنین کودکی در مدارس و مقطع ابتدایی تا دانگاه و تحصیلات تکمیلی برای شما فراهم است، اما برای هر مقطع محدودیت سنی وجود دارد و فاصله فراغت از تحصیل شما تا زمان اقدام برای پذیرش نباید زیاد باشد. این شرایط برای مقاطع گوناگون متفاوت است.

در صورت وجود فاصله از زمان اخذ آخرین مدرک تا گرفتن پذیرش، باید نشان دهید که در این فاصله مشغول به کاری مرتبط با رشته مورد نظرتان بوده‌­اید.

ویزای تحصیلی انگلستان برای کودکان

تحصیل در معتبرترین مدارس ابتدایی انگلستان که مجهز به بهترین امکانات آموزشی در سطح جهان هستند، آینده روشنی برای فرزندان شما به ارمغان خواهد آورد.

به منظور تحصیل در دوره­‌های ابتدایی، کودکان شما می­‌توانند در مدارس روزانه یا شبانه‌روزی تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در مدارس روزانه، نیاز به یک قیّم ساکن شهر محل تحصیل است. اما در مدارس شبانه‌روزی، خدماتی نظیر خوابگاه و خوراک فراهم است.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه‌­روزی بالاتر است و بسته به شهر و سطح علمی مدرسه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ پذیرش و هزینه‌های تحصیل در مدارس ابتدایی در انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با توجه به اینکه برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان گذراندن پایه GCSE و A LEVEL الزامی است، فرزندان شما می‌توانند با طی کردن این دو پایه در طول دو تا سه سال، راه ورود به دانشگاه در رشته مورد علاقه‌ خود را هموار کنند.

شرایط تحصیل انگلیس برای کودکان

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان

پس از اخذ پذیرش، دانشجو می‌­تواند حداکثر ۶ ماه قبل از شروع دوره جهت اخذ ویزا اقدام کند که فرآیند صدور ویزا تحصیلی انگلستان به طور متوسط حداقل ۳ هفته به طول می‌­انجامد، اما با توجه به شرایط کرونا ممکن است این مدت طولانی‌­تر گردد.

تغییر یا تمدید ویزا

شما می­‌توانید درصورت نیاز ویزای خود را تمدید کنید یا نوع آن را تغییر بدهید. لازم به ذکر است که حتما قوانین و مقررات زمان تمدید یا تغییر باید رعایت شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان برای تمامی مقاطع، ؟پوند و هزینه بیمه متقاضی سالیانه حدود ؟پوند است که شما هنگام ثبت فرم درخواست ویزا می‌بایست این مبلغ را برای مدت تحصیل خود برای بیمه درمانی پرداخت کنید.

جالب است بدانید، بیمه دانشجویی، خدمات درمانی رایگان شامل شرایط بحرانی و اورژانسی، تصادفات و … را پوشش می‌دهد. البته توجه داشته باشید این هزینه فقط مربوط به ویزا است و هزینه‌های اخذ پذیرش و شهریه دانشگاه‌ها جداگانه خواهد بود.

ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در اکثر دانشگاه‌­های انگلستان، مدرک زبان IELTS UKVI ضروری است. به‌خاطر داشته باشید، حتی اگر دانشگاهی نیاز به مدرک زبان نداشته باشد، جهت اخذ ویزا، داشتن مدرک زبان یکی از مهم‌­ترین مدارک بوده و عموما افسر صدور ویزا از شما مدرک زبان معتبر را درخواست می­‌نماید. علاوه بر IELTS UKVI، اکثر دانشگاه­‌ها مدارک معتبر دیگر مانند TOEFL را نیز قبول می‌کنند.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان

در این بخش لیستی از مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، ارائه گردیده است که بسته به رشته یا مقطع تحصیلی ممکن است تغییر نمایند. برای برخی رشته‌­ها و مقاطع تحصیلی ممکن است مدارک بیشتری نیز از شما درخواست شود. لازم به ذکر است اصل تمام موارد باید به‌ صورت ترجمه شده (با مهر مترجم و تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه) ارائه شوند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارس ابتدایی:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی و دارای دو صفحه خالی روبروی هم  

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته 

3) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

4) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) در صورت امکان، نامه تعیین سطح دانش زبان انگلیسی متقاضی از آموزشگاه مربوطه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع GCSE:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته 

3) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

4) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 5.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع A LEVEL:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته شامل (دبیرستان و دیپلم)

3) مدرک دیپلم

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 5.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع کارشناسی ارشد:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته شامل (دبیرستان، پیش دانشگاهی و کارشناسی)

3) مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 6.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

7) کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم

8) رزومه تحصیلی و کاری (CV)، انگیزه نامه تحصیلی (SOP)

9) سند ازدواج (درصورت تاهل)

10) شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان

11) دو یا سه نامه از مدرسین پیشین درباره عملکرد تحصیلی و دانش متقاضی یک صفحه به انگلیسی (Recommendation Letter)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع دکتری:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته شامل (دبیرستان، پیش دانشگاهی و کارشناسی و کارشناسی ارشد)

3) مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 6.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

7) کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم

8) رزومه تحصیلی و کاری (CV)، انگیزه نامه تحصیلی (SOP)

9) پروپوزال

10) سند ازدواج (درصورت تاهل)

11) شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان

12) دو یا سه نامه از مدرسین پیشین درباره عملکرد تحصیلی و دانش متقاضی یک صفحه به انگلیسی (Recommendation Letter)

مدارک ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای همراه دانشجویی انگلستان

دریافت ویزای همراه برای یکی از اعضای درجه یک خانواده، یکی‌دیگر از مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی شماست. فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (دوره های بالای ۹ ماه و ترجیحا بالای 1 سال)، متقاضی می­‌تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه ببرد.

همراهان می‌توانند چند ماه پس از ورود دانشجو (یا به‌همراه دانشجو در صورتی‌که ویزای دانشجو صادر شده باشد) وارد این کشور شوند. دانشجو می‌تواند حداکثر ۶ ماه قبل از شروع دوره­‌ی تحصیل اقدام به اخذ ویزا کند که این مدت به دانشجو زمان می­‌دهد تا پس از اخذ ویزای خود برای همراهان خود نیز اقدام به اخذ ویزا بنماید. فرزند زیر ۱۸ سال دانشجو نیز می‌تواند در مدارس دولتی انگلستان به‌صورت رایگان به تحصیل بپردازد.

مدارک اخذ ویزای همراه انگلستان به شرح ذیل است:

1) سند ملک و املاک در خارج از انگلستان

2) اثبات توان مالی برای پوشش هزینه‌­های زندگی برای همسر و فرزندان

3) کپی رزرو بلیط

4) منابع مالی کافی برای پوشش هزینه­‌های سفر

ویزای همراه دانشجویی انگلیس

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان

با توجه به نیازمندی­‌های هر مرکز آموزشی و رشته و مقطع تحصیلی، تمکن مالی، پیشینه تحصیلی اعم از معدل، انگیزه‌نامه تحصیلی و پروپوزال برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سابقه کار مرتبط و نمره زبان خوب از اهمیت بالایی جهت اخذ ویزا برخوردار هستند.

حتی اگر شرایط ایده‌آلی مانند معدل بالا یا نمره زبان کافی ندارید، برخی از مراکز آموزشی دوره­‌های پیش نیاز جهت تقویت مواد درسی مورد نیاز و همچنین زبان انگلیسی جهت رسیدن به حد نصاب ورود برای شما در نظر می­‌گیرند.

 

ویزای خانوادگی انگلیس

آخرین قسم از انواع ویزای انگلیس، ویزای خانوادگی نام دارد. ویزای خانوادگی انگلیس برای افرادی مناسب خواهد بود که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را دارند و می‌خواهند پس از ملحق شدن به خانواده و یا همسر خود، حداقل ۶ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند. البته تحت شرایطی خاص به این افراد اقامت دائم انگلیس نیز تعلق خواهد گرفت.

ویزای خانوادگی انگلیس انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • افرادی که می خواهند به همسر و یا نامزد خود در انگلیس ملحق شوند (موسوم به ویزای ازدواج)
 • افرادی که می‌خواهند به والدین خود در انگلیس ملحق شوند
 • افرادی که می‌خواهند به فرزندان خود در انگلیس بپیوندند
 • یکی از افراد خانواده قصد حمایت و ساپورت شما را داشته باشد.

در مورد آخر این فرد خانواده می‌بایست شهروند بریتانیا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد.

درخواست ویزای خانوادگی انگلیس البته شرایطی دارد که در ذیل فهرست شده‌اند:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • اصالت رابطه خانوادگی قابل اثبات باشد. برای مثال ازدواج زوجین می‌بایست در کشور مبدا صورت گرفته باشد و نه در بریتانیا
 • اثبات این موضوع که پس از اخذ ویزای خانوادگی انگلیس با خانواده و یا همسرتان زندگی خواهید کرد
 • خانواده شما محلی مناسب برای زندگی در بریتانیا داشته باشند
 • هیچ گونه سابقه کیفری در داخل بریتانیا و یا خارج از آن نداشته باشید.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

نخستین گام برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای انگلیس است. هر متقاضی باید ابتدا با ورود به وب‌سایت رسمی سفارت انگیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام و سپس فرم درخواست ویزای انگلیس را با دقت تمام تکمیل نماید. مراحل درخواست ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری
 • انتخاب نوع ویزای انگلیس
 • تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 • حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.
توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس برای هر فرد بصورت جداگانه پر می‌شود.
شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ویزای دفتر خدمات مسافرتی آروکو، ضمن اخذ مشاوره رایگان برای درخواست ویزای انگلیس، تمامی مراحل درخواست ویزای خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید تا ضمن اطمینان از طی شدن درست و دقیق مراحل درخواست ویزای انگلیس، شانس خود برای دریافت این ویزا را به حداکثر برسانید.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

متاسفانه پروسه صدور ویزای انگلیس از طرف متقاضی قابل پیگیری نیست. چنان‌چه آپدیتی در پرونده باشد از طرف سفارت/کنسولگری ایمیل یک طرفه‌ای برای فرد فرستاده می‌شود که قابل پاسخگویی نیست.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم